Clement

Kaasaegse stiiliga klassikaline kaubamärk

Rattaspordis on Clementi nimi sama legendaarne nagu mitmed tšempionid, kes meie klassikaliste siidrehvidega sõitsid ja võite korjasid. Nimed nagu Eddy Merckx, Jacques Anquetil, Felice Gimondi, ja Ole Ritter ei vaja just pikalt tutvustamist. Meie rehvid nagu CLEMENT Paris Roubaix ja CLEMENT Criterium Seta olid tuntud ja hinnatud oma kiiruslike omaduste, mugavuse ja sooritusvõime poolest.

Me ei puhka vanadel tulemustel. Me oleme tagasi, et uusi teadmisi ja tehnoloogiaid kasutades luua rattarehv, kus ideaalselt ühendatud kiirus, haarduvus ja sooritusvõime. Me otsime alati täiuslikku sõidukogemust!

 

Võituderohke minevik

CLEMENT-i kaubamärgi loojaks oli prantsuse vürtspoodniku poeg Gustave Adolphe Clément-Bayard, kes lahkus isakodust 16-aastaselt, taskus 16 franki, ning suri 74-aastaselt, aastal 1928, Pariisis, multimiljonärist töösturina. Ta alustas oma töösturikarjääri 1878. aastal, kui alustas kõrgekvaliteediliste jalgrataste tootmist. Sealt edasi liikus ta 1888. aastal rehvitööstusesse ning hiljem lõi kaasa lennukite, autode, mootorrataste ning dirižaablite arendamisel ja tootmisel. 1912. aastal omistati talle Commander of the Légion d’Honneur aunimetus.

Peale Esimest Maailmasõda liikus CLEMENT-i kaubamärk Itaaliasse ja sellest ajast pärineb ka inimeste arusaam, et tegu on Itaalia kaubamärgiga. CLEMENT-i rehvid olid parimate hulgas aastakümneid ning nendega võideti arvatavasti rohkem Tour de France etappe ja ühepäevaseid klassikuid, kui ühegi teise rehviga.

Pirelli grupp ostis CLEMENTi kaubamärgi 1980-ndatel ja viis tootmise Taimaale. 1995. aastal otsustas Pirelli lahkuda rattarehviärist ning litsentseeris CLEMENT-i kaubamärgi konkurendile. Mõne aja pärast aga litsents aegus ning Donnelly Sports asus Pirelli Tyre Spa-ga läbirääkimistesse, et CLEMENT-i kaubamärk tagasi turule tuua.

Kuigi CLEMENT-i kaubamärk on kaua jõude olnud, tunnevad vanad ratturid selle jätkuvalt ära. CLEMENT oli rehv, mida ihaldati aastaid. Ja kui sa mõtlesid rattaga võistlemisest, siis mõtlesid sa võistlemisest CLEMENT Criterium Seta rehvidel – legendaarsetest rehvidest, mis püsis kasutuses aastakümneid.